Kilka atrakcji w Zakopanem i okolicach:

1) Kolejka na Kasprowy Wierch. Cudowne widoki. Bilety można kupić online lub w biurze na ul. Krupówki 48 aby uniknąć stania w kolejce w Kuźnicach (punkt startowy).

Info: pkl.pl/kasprowy-wierch/kasprowy

2) Kolejka szynowa na Gubałówkę - piękna panorama Tatr i widok na Zakopane (w zimie imponujące widowisko Kraina Światła).

3) Muzeum Oscypka - można zobaczyć jak powstaje najpopularniejszy z góralskich serów i prześledzić wszystkie etapy jego produkcji zgodnie z tradycyjną recepturą. Dodatkowo prezentacja o tym skąd pasterze wzięli się pod Tatrami, co to jest kosor, ferula czy pucenie.

Na miejscu sklep z góralskimi serami najwyższej jakości.

Adres: ul. Jagiellońska 28 

Godziny otwarcia, bilety, dodatkowe informacje: muzeumoscypka.pl

4) Tatrzański Park Edukacyjny - pięknie położony, pełen cudownych zwierząt i zwierzątek ;) Świstaki, lisy, jelenie - w sumie 10 różnych gatunków zwierząt (część można nakarmić). Poza tym strefy nauki i zabawy dla dzieci oraz plac zabaw w formie parku linowego.

Aktualne informacje: facebook.com/TatrzanskiParkEdukacyjny

Adres: ul. Józefa Piłsudskiego 38, nieopodal Wielkiej Krokwi (więc można połączyć ze zwiedzaniem skoczni)

5) Spacer w koronach drzew Bachledka – na Słowacji, ok. 40 km od Zakopanego – niesamowite widoki z drewnianej ścieżki zbudowanej na wysokości koron drzew.

Aktualne informacje: chodnikkorunamistromov.sk/pl

6) Morskie Oko – 20 km jazda do Parkingu Palenica Białczańska (autem lub busem: regularna linia startuje z Dworca PKP) i później 8 km spacerem do najpiękniejszego jeziora w Polsce. 

Nad samym jeziorem schronisko. Będąc na miejscu warto podejść ciut wyżej do Czarnego Stawu Pod Rysami (dodatkowa godzina spaceru).

7) Rafting i kajaki - Dunajec, Sromowce, Szczawnica. Serdecznie polecamy firmę Fun Time.

Kontakt: +48 608 806 030

fun-time.pl

8) Polecamy bardzo stronę do planowania tras (z kalkulatorem czasu przejścia) po szlakach turystycznych: 

mapa-turystyczna.pl

Można również pobrać wygodną aplikację na telefon (zarówno na iOS jak i Android): "Mapa Turystyczna".


TAXI (na hasło "Maria Mąka" -> zniżka):

1) 794 958 119 (Dawid)

2) 604 230 200 (Wojtek)


DLA DZIECI:

1) wymieniony już wyżej Tatrzański Park Edukacyjny :)

2) Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN - zmodernizowane Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN, to najnowocześniejszy tego typu obiekt w naszym regionie. W środku znajduje się kino 4D, największa w Polsce makieta Tatr, sala odkryć, sklepik z wyjątkowymi górskimi gadżetami i wydawnictwami oraz wiele innych atrakcji. Wstęp jest bezpłatny :)

Obowiązkowa rezerwacja wejść: biletcep.tpn.pl

Adres: ul. Chałubińskiego 42a (2,6 km od naszego domu :) )

3) GuGu Park Linowy - park znajduje się niedaleko Wielkiej Krokwi (ul. Piłsudskiego). Zapewnia szereg atrakcji dla najmłodszych, tych nieco starszych i zupełnie dorosłych. Po emocjonującej zabawie można się tu zrelaksować na ogromnej polanie z widokiem na góry. W strefie wypoczynku znajduje się również mały plac zabaw z piaskownicą i trampoliną oraz bar z ciepłymi i chłodnymi napojami, przekąskami oraz regionalnymi daniami. Istnieje również możliwość organizacji imprez okolicznościowych z plenerowym grillem.

4) Góralski Ślizg - gigantyczna, sięgająca pięciopiętrowego budynku, ośmio-torowa zjeżdżalnia. Zjeżdżalnia znajduje się w samym centrum Zakopanego na placu tuż pod koleją linowo-terenową na Gubałówkę.